poniedziałek, 22 czerwca 2015

Miski i miseczki Green Gate

W mailach i rozmowach telefonicznych często przewijają się pytania dotyczące rozmiarów i pojemności miseczek marki Green Gate a także ich przydatności do konkretnych zastosowań kuchennych. 

Aby ułatwić Wam wybór odpowiedniego rozmiaru postanowiłam przygotować małe kompendium.


Green Gate produkuje miseczki w kilku podstawowych rozmiarach S, M, L, XL oraz miseczki na zupę.

 

Miski na zupę (soup bowl) o średnicy 15 cm i wysokości 8 cm świetnie sprawdzą się nie tylko w czasie obiadu ale także na musli, owoce czy owsiankę. Mają ładny kształt i choć nie wydają się zbyt duże pojemność miseczek to ok. 550 ml. Dostępne są sezonowo w wybranych wzorach.


Miseczki w rozmiarze XL (french bowl xlarge) o średnicy 13,5 cm i wysokości 6,5 cm mają pojemność ok 380 ml. Podobnie jak miski na zupę będą przydatne podczas obiadu lub do podania pysznego śniadania, musli czy serka. Dostępne są sezonowo w wybranych wzorach a ze względu na piękne wzornictwo i spore rozmiary należą do jednych z najchętniej wybieranych produktów marki Green Gate.


Miseczki w rozmiarze L (french bowl large) o średnicy 11,5 cm i wysokości 6 cm. Pojemność miseczek w tym rozmiarze to ok 260 ml - wystarczy na sporych rozmiarów deser. Miseczki w rozmiarze L dostępne są wyłącznie w seriach Spot, Naomi i Lucia. 

 

Miseczki w rozmiarze M (french bowl medium) o średnicy10 cm, wysokości 5,5 i pojemności ok 170 ml. Idealne na niewielki ale pyszny deser np.1-2 gałki lodów. Miseczki w tym rozmiarze dostępne są sezonowo, zwykle można je skompletować z miseczkami w rozmiarze XL z tych samych lub uzupełniających kolekcji.


Miseczki w rozmiarze S (french bowl small) o średnicy 8 cm i wysokości 4,5 cm. Te maleństwa będą idealne na 1 gałkę lodów, przydadzą się w trakcie przygotowania pysznych domowych dań czy deserów. Najmniejsze spośród miseczek GG dostępne są tylko w serii Spot oraz Naomi.


Okazjonalnie dostępne są ceramiczne miseczki w innych rozmiarach np. z kolekcji Audrey Mint (cer. S) o pojemności o  360 ml (porównywalne z miseczkami w rozmiarze XL), średnicy 12 cm i wysokości 6 cm a także duże miski idealne na sałatki czy miski (mixing bowl).


Widoczne na zdjęciach:
  • Miska na zupę Green Gate (Camilla white) - KLIK
  • Miseczka XL Green Gate (Simone white) - KLIK
  • Miseczka L Green Gate (Spot red) - KLIK
  • Miseczka M Green Gate (Alba white) - KLIK
  • Miseczka S Green Gate (Spot beige) - KLIK
  • Miseczka ceramiczna Audrey Mint Green Gate - KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz